1,5%

Szanowni Rodzice!

Nie wszyscy z Państwa wiedzą, że Krąg Harcerski „Drzewo Pokoju” ma status Organizacji Pożytku Publicznego. Oznacza to, że mogą Państwo przekazać nam 1,5% swojego podatku.

Oprócz tego, że zapełniamy dziewczynkom czas i dajemy im możliwość zrobienia czegoś ciekawszego i bardziej konstruktywnego niż siedzenie przed komputerem czy telewizorem, to prowadzimy również (a raczej przede wszystkim) działalność wychowawczą. Tak jak nas kiedyś ktoś wziął za rękę i -poprzez zabawę, tworzenie poczucia przynależności i akceptacji, powierzanie nam różnych zadań i wszystko inne, co składa się na metodę harcerską- uczył sumienności, uczciwości, braterstwa czy odpowiedzialności, tak i my dziś staramy się jak najwięcej nauczyć Państwa córki.

Nie czerpiemy żadnych profitów z prowadzenia drużyny czy pełnienia funkcji wychowawcy kolonijnego na obozach. Jest to nasz wolontariat, nasza bezinteresowna praca na rzecz sprawy, którą uznałyśmy za ważną.

Pieniądze, które zostaną przekazane na rzecz Kręgu będą przeznaczone na dofinansowania wyjazdów na biwaki lub obozy osób z mniej zamożnych rodzin lub/i zakup sprzętu obozowego (namioty, łopaty itp.).

Jeśli pragną Państwo przekazać nam swój 1,5%, wypełniając PIT należy użyć zamieszczonych poniżej danych:

Krąg Harcerski „Drzewo Pokoju”  (nr KRS: 0000185445) z podpisem “PÓŁNOC”

Dziękujemy za zaufanie 🙂